Najčastejšie jarné problémy s kanalizáciou

Každé ročné obdobie so sebou prináša majiteľom domov celú paletu povinností, ktoré je potrebné vykonať a tiež špecifické situácie a problémy, ktorým musia čeliť. Oteplenie okrem radosti zo zazelenania vegetácie a potešenia z prvých jarných kvetov môže odhaliť spúšť, ktorú spôsobila zima. Občasné prudké chladenia po niekoľkých teplých dňoch môžu spôsobiť nové problémy s kanalizáciou samy o sebe. Práve preto by sme vás radi pripravili na situácie, ktoré môžu s príchodom jari nastať, aby ste mohli rýchlo rozpoznať problém s odpadovým potrubím a v prípade potreby vyhľadať odbornú pomoc.

Toto sú štyri najčastejšie problémy s kanalizáciou, s ktorými sa môžete na jar stretnúť:

Zanesené vonkajšie odtoky

V ideálnom prípade by majitelia domov mali napadané lístie, konáriky a iný materiál zachytený v žľaboch a vonkajších kanalizáciách odstrániť ešte pred príchodom zimy. Ak ste to neurobili, tak všetky zrážky v zime mohli organické prekážky zhutniť a obaliť ďalšími nánosmi. Práve tieto nánosy by mohli blokovať plynulý odtok zrážkovej vody z jarných dažďov na nečakaných miestach a môžu tak spôsobiť značné problémy. Niekedy sú tieto prekážky v potrubí na takých miestach, že budete potrebovať pomoc odborníka.

Netesnosť odpadového potrubia

Je možné, že v priebehu zimy sa na kanalizačnom potrubí vytvorili netesnosti, ktoré sa do príchodu jari nestihli prejaviť. Teleso potrubia sa v mrazivých zimných teplotách zmršťuje a môžu sa vytvoriť trhliny, ktoré sa môžu dočasne naplniť zamrznutou vodou. Počas zimy trhliny zostávajú skryté vďaka ľadu, no len čo sa tento ľad roztopí, tieto netesnosti sa prejavia priesakmi. To môže poškodiť vašu nehnuteľnosť a byť zdrojom vlhkosti, plesne a zápachu vo vašom dome. Ak si myslíte, že to môže byť problém, ktorý sa u vás začiatkom jari objavil, zavolajte našu kanalizačnú službu, aby sme opravili tieto netesnosti odpadového potrubia.

Prekážky v odpadovom potrubí

S jarou prichádza nový život, čo je zvyčajne po dlhej zime dobrá a príjemná vec. Samozrejme s výnimkou prípadov, keď korene rastlín porušia vaše kanalizačné potrubie, čo spôsobuje majiteľom domov nepríjemnosti v čase, keď potrebujú, aby kanalizačné linky boli priechodné a správne plnili svoju funkciu. Keď sa stromy na jar prebúdzajú k životu, korene sa rýchlo rozrastajú a hľadajú si cestu k zdrojom vlahy. Stačí drobná netesnosť či prasklinka v potrubí a korene si do nej nájdu cestu, čo spôsobuje zníženie prietočnosti potrubia, hromadenie vody a jej pomalé odtekanie.

V období od 11. do 17. marca 2019 sme pre vás pripravili akciu: Krtkovanie Limbach a čistenie odpadov Modra so zľavou 15%.

Nahromadenie usadenín v drenáži

Môže to byť ešte pozostatok z jesene, ale stáva sa, že aj počas zimy sa nahromadia naplaveniny a vytvoria tak prekážku odtekajúcej vode v drenážnom systéme a to môže mať za následok spomalenie odtoku vody v jarnom období. Výskyt cudzích predmetov a sedimentov, ktoré znižujú odtok a spôsobujú upchávanie drenáže sú bežné aj v iných ročných obdobiach. Vzhľadom k tomu, že sú tieto typy prekážok pre väčšinu zákazníkov často mimo dosahu, zavolať si odborníkov na čistenie kanalizácie s profesionálnymi nástrojmi je zrejme najlepší spôsob, ako tento problém odstrániť.

Naplánujte si servisný výjazd

Ak máte podozrenie, že sa objavil začiatkom jari u vás niektorý zo spomínaných problémov, obráťte sa na našich profesionálnych pracovníkov, aby ste sa mohli uistiť, že vaša kanalizácia je v dobrom stave. Včasná oprava by mala byť relatívne rýchla a jednoduchá, ale aj v prípade, že vaša kanalizácia bude vyžadovať väčšiu opravu, môžeme vám pomôcť vykonať všetky potrebné opravy, aby vám odpadová voda nazapríčinila komplikácie alebo nespôsobila škodu na majetku.

V období od 11. do 17. marca 2019 sme pre vás pripravili akciu: Ako na upchatý odtok Pezinok a čistenie kanalizácie Svätý Jur so zľavou 15%.

Related Posts